Jaké má apostila z Česka využití v USA

Pro úřední účely v USA, jako je například uzavření manželství, vydání rodného listu, potvrzení občanství nebo zřízení pobytu, je často vyžadována apostilovaná dokumentace z České republiky. Bez apostily jsou dokumenty neplatné a nelze je použít pro tyto účely. Mezi dokumenty, na které je potřeba apostila, patří například výpis z rejstříku trestů, rodný list, oddací list a výpis z obchodního rejstříku pro účely založení firmy a otevření bankovního účtu.

Jaké má apostila z Delaware využití v Česku

I v opačném případě, aby byl dokument z Delaware uznán v ČR, je nezbytná apostila. V takových situacích je nutné zajistit legalizaci dokumentu prostřednictvím apostily, kterou lze získat prostřednictvím specializovaných agentur, které se věnují právě legalizaci dokumentů pro mezinárodní použití. Bez apostily by totiž byly dokumenty z Delaware pro úřady v České republice neplatné a transakce by nemohla být dokončena.

V Delaware je nutné vyžádat si apostilu na dokumenty, které vystavují vládní úředníci, jako je státní tajemník matriky, soudce nebo úředník kraje, stejně jako na dokumenty uznávané notářskými úřady úřadu divize korporací v Doveru. Toto opatření zajistí, že dokumenty jsou legálně platné a uznávané nejen v Delaware, ale také v zahraničí, včetně zemí, které jsou signatáři Haagské úmluvy o zrušení požadavku legalizace zahraničních veřejných listin (apostila).

Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny:

  • Pro osvědčení o narození, úmrtí a manželství je nutné, aby státní tajemník na ministerstvu zdravotnictví a sociálních služeb Delaware tyto dokumenty podepsal.
  • Notářské doklady musí obsahovat certifikát s notářským razítkem, podpisem a datem, stejně jako dokladem o jmenování notářem, aby byly řádně provedené.
  • Dokumenty napsané v jiném jazyce musí být přeloženy do angličtiny před vydáním apostily.
  • Pro přijetí apostily musí být dokumenty tištěny černou barvou na běžném papíru o rozměrech 8,5 x 11 palců, s okraji po 1 palci a 2 palci dole.
  • Akademické diplomy, přepisy nebo záznamy musí být ověřeny notářským zápisem před odesláním do apostily.
  • Pokud chcete použít dokument v zemi, která je součástí Haagské úmluvy, potřebujete apostilu. V opačném případě je nutné ověření a legalizace u ambasády/konzulátu.

Napsali o nás

Kdy vybrat apostilu a kdy superlegalizaci?

Často se stává, že při vyřizování zahraničních dokumentů se ztrácíme v množství požadavků a nevíme, co přesně je pro danou zemi nutné. Některé úřady poskytují jen obecné informace o apostile, ale opomíjejí nutnost superlegalizace. Nesprávné informace mohou vyřizování zkomplikovat a prodloužit čekání na dokončení. Pokud plánujete obchodní transakce v zahraničí, je nutné mít osvědčený podpis na smlouvě k převodu firmy. Při komunikaci s úředníky se sice dozvíte, že potřebujete apostilu, ale pozor – ve skutečnosti může být nutná superlegalizace! Nechte se proto raději poradit od profesionálů, aby vám při vyřizování dokumentů nevznikly zbytečné problémy.

Jak je rychlé vyřízení?

Chcete-li vyřešit své záležitosti v bance nebo úřadě, mějte na paměti, že dokumenty a apostila nesmí být starší než tři měsíce. Nejčastěji je to při otevírání účtu pro zahraniční firmy v tuzemsku, kdy musíte předložit výpis z obchodního rejstříku, který nesmí být starší než 3 měsíce, stejně jako apostila. Pokud máte starší dokumenty, připravte se na to, že získání nového originálního dokumentu může být složité.

Vyřízení těchto dokumentů bývá často časově náročné, zejména pokud musíte vše zařizovat na dálku z ciziny. Proto je lepší a někdy i levnější oslovit odborníky, kteří vše vyřídí za vás. Dejte si pozor, abyste se v této složité záležitosti neztratili a mějte přehled díky pomoci profesionálů..

Vyřízení originálu dokumentu může být zdlouhavé

Pokud hledáte cestu, jak vyřídit apostilu v cizině, mějte na paměti, že existuje řada potenciálních problémů, které se mohou objevit. Nejčastější situací je, kdy úřad vydávající apostilu umožňuje vyřízení pouze pro dokumenty, které nejsou starší než 3 roky nebo 6 měsíců. Pokud máte starší dokumenty, budete muset si nechat vyřídit nový rodný list nebo výpis z rejstříku trestů, což může být časově i finančně náročné. Proto je lepší se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou vyřídit vše potřebné bez stresu a zbytečného čekání.

Formuláře žádosti o apostilaci

Pokud plánujete požádat o apostilaci, musíte si být jisti, že používáte správnou verzi standardizovaného formuláře pro daný zahraniční úřad. Hledání správné verze může být časově náročné a matoucí, zejména pokud neovládáte daný jazyk nebo právní terminologii. Nefunkční formuláře vedou k zamítnutí žádosti a zbytečným prodlením. Proto se vyplatí oslovit odborníka, který se v této problematice vyzná a zajistí hladké vyřízení vaší žádosti o apostilaci.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Pozor na federální vs. Státní apostilu

Státy jako USA, Brazílie nebo Německo jsou federace, což znamená, že mají dvě nezávislé struktury orgánů. Každý stát v rámci dané země vydává své vlastní dokumenty a také svou vlastní apostilu. To znamená, že pokud potřebujete apostilu pro dokument, který byl vydán v konkrétním státě, musíte požádat o apostilu právě tam, kde byl dokument vydán.

V zemích s federální strukturou, jako jsou USA, Brazílie nebo Německo, mohou být vydávány jak státní, tak federální dokumenty a apostily. Pro běžného jedince je často těžké rozhodnout, kterou z těchto variant potřebuje pro konkrétní účely, například pro rodný list, diplom nebo prodej firmy v zahraničí. Pokud nechcete riskovat problémy s ověřováním dokumentů, neváhejte se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou s výběrem správné varianty.

Kdy sáhnout po nostrifikaci

Pokud plánujete využít své zahraniční diplomy, vysvědčení nebo výuční list ke studiu nebo práci v České republice, je nutné získat nostrifikaci diplomu, tedy uznání platnosti vašeho oprávnění v cizině. Nostrifikaci často požadují učitelé a lékaři, kteří plánují pracovat v tuzemsku. Pro zajištění bezproblémového a rychlého získání obou ověření je vhodné kontaktovat odborníka, který se postará o kompletní proces.

K některým dokumentům k ověření je nutné mít nejen apostilu, ale také nostrifikaci, tedy uznání platnosti oprávnění získaného v zahraničí. Jedná se nejčastěji o různé diplomy, vysvědčení či dokumenty uznávající vaši rekvalifikaci. Zpravidla je třeba nostrifikaci u diplomů pro učitele a lékaře ze zahraničí, kteří chtějí studovat, učit nebo pracovat jako lékař v tuzemsku. Pak je důležité obrátit se na odborníka, který zajistí jak apostilaci tak dodatečnou nostrifikaci potřebných dokumentů.

Způsob úhrady apostily v zahraničí

Při vyřizování apostily v cizině nesmíte zapomenout na poplatky. Avšak platba v zahraničí není tak snadná jako u nás. Můžete narazit na první překážku, pokud se snažíte zaplatit převodem. Mnoho zemí totiž nepřijímá platby převodem na úřadech. Platit lze pouze šekem, kolky a v některých případech při osobním jednání hotově.

Je nutné mít správný formulář a při platbě použít šek, který je propojen s místní bankou a musí mít dostatečný zůstatek v měně daného státu. Toto vše může být pro laika matoucí a náročné. Proto je nejlepším řešením oslovit odborníky, kteří vám pomohou vyhnout se komplikacím a zajistí, že apostila bude vyřízena rychle a bez problémů.

Jak na zpáteční doručení apostily

Při vyřizování apostily v zahraničí je důležité nejen správně vyplnit formulář a uhradit poplatky, ale také dodat originální dokument a připravit obálku s adresou pro zpětné doručení. Bohužel, shánění cizích poštovních známek může být velmi obtížné a nezřídka se setkáte s problémy.

Další problém nastává s kurýrní službou. Kurýrní služby mohou být pohodlné, ale pro cizince mohou být problémové. Stejně tak hledání cizích poštovních známek. Proto se vyplatí obrátit se na odborníky, kteří vám s vyřízením a doručením apostily pomohou.

Apostila Wyoming

10 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Wyoming

Udělej si sám Mezi dokumenty, které můžete apostilizovat ve státě Wyoming jsou: rodné, manželské, rozvodové a úmrtní listy (a další důležité záznamy), stanovy, obchodní stanovy, plné moci a jiné obchodní dokumenty a diplomy, přepisy nebo [...]

Apostila Wisconsin

10 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Wisconsin

Mezi dokumenty, které můžete apostilizovat ve státě Wisconsin, jsou matriční záznamy, jako jsou rodné, manželské, rozvodové a úmrtní listy, obchodní dokumenty, jako jsou zakládací listiny, obchodní stanovy, plné moci a školní záznamy vydané školami nebo [...]

Apostila Západní Virginie

10 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Západní Virginie

Ve státě Západní Virginie můžete apostilizovat dokumenty jako: stanovy, obchodní stanovy, plné moci, rodné listy, sňatky, rozvodové a úmrtní listy a další důležité záznamy, diplomy, přepisy a další školní záznamy.

Apostila Washington DC

10 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Washington DC

Udělej si sám Mezi dokumenty, které lze apostilizovat ve Washingtonu DC, patří mimo jiné: rodné, manželské, rozvodové a úmrtní listy, obchodní stanovy, zakládací listiny a školní záznamy.

Apostila Washington

10 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Washington

Ve státě Washington jsou apostily vydávány divizí státních korporací státního tajemníka ve Washingtonu. Dokumenty předložené k apostile ve Washingtonu musí splňovat následující pokyny: Rodné listy, manželské a úmrtní listy předložené k apostilizaci matriční záznamy musí [...]

Apostila Virginie

5 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Virginie

Ve státě Virginie apostily vydává tajemník společenství Virginie v Richmondu. Dokumenty předložené k apostile ve Virginii musí splňovat následující pokyny: V případě matričních záznamů musíte předložit ověřené kopie vydané státním tajemníkem nebo zástupcem tajemníka Matriky [...]

Apostila Vermont

5 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Vermont

Ve státě Vermont apostily vydává kancelář státního tajemníka Vermontu v Montpelieru, Jim Condos. Dokumenty předložené k apostille ve Vermontu musí splňovat následující pokyny: ·         Rodné listy, manželské a úmrtní listy předložené k apostilizaci nebo jine [...]

Apostila Utah

5 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Utah

Ve státě Utah apostily vydává úřad nadporučíka guvernéra v Salt Lake City. Dokumenty předložené k apostile v Utahu musí splňovat následující pokyny: Matriční záznamy, jako jsou rodné listy a úmrtní listy, musí být vydávány oddělením [...]

Apostila Texas

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Texas

Ve státě Texas jsou apostily vydávány kanceláří texaského státního tajemníka Nadity Berryové v Austin Authentications Unit. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: ·         Rodné a úmrtní listy a další matriční záznamy lze předložit [...]

Apostila Tennessee

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Tennessee

Ve státě Tennessee apoštoly vydává kancelář Tre Hatgetta, státního tajemníka Tennessee. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: Dokumenty musí být vydávány nebo ověřovány úředníky státního tajemníka (ministerstva zdravotnictví). Notářsky ověřené doklady musí být [...]

Apostila Jižní Dakota

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Jižní Dakota

Ve státě Jižní Dakota je možné získat apostily z kanceláře Jasona M. Granta, státního tajemníka Jižní Dakoty v Pierru. Dokumenty předložené k apostile v Jižní Dakotě musí splňovat následující pokyny: Abyste mohli apostilizovat rodné, úmrtní [...]

MONTSERRATSKÁ APOSTILA

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MONTSERRATSKÁ APOSTILA

Protože Montserrat, britské zámořské území, je členem Haagské úmluvy, vše, co potřebujete k legalizování vašeho dokumentu, aby mohl být použit v Montserratu, je Apostila. Každý stát má specifickou agenturu, která apostily vydává. V New Yorku je apostila vydána státním [...]

TUNISKO ZAČNE PŘIJÍMAT APOSTILU

2 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TUNISKO ZAČNE PŘIJÍMAT APOSTILU

Dne 10. července 2017 Tunisko přistoupilo k Haagské úmluvě ze dne 5. října 1961 o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin (Úmluva o Apostile). Od 30. března 2018 se proto Tunisko dohodlo, že začne přijímat apostily k legalizaci dokumentů. [...]

Apostila Jižní Karolína

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Jižní Karolína

Ve státě Jižní Karolína jsou apostily vydávány kanceláří státního tajemníka Hamburku Markem Hammondem v Columbii. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: Rodné a úmrtní listy a další důležité záznamy musí být vydávány divizí [...]

Apostila Rhode Island

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Rhode Island

Ve státě Rhode Island apostily vydává státní tajemník v Providence. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: Matriční záznamy předložene k apostile musí být vydávány státním zástupcem nebo tajemníkem z ministerstva zdravotnictví. Dokumenty vydané [...]

Apostila Portoriko

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Portoriko

Aby bylo možné v Portoriku apostilizovat dokument, musí být vydán nejpozději 6 měsíců před datem předložení. Můžete apostilizovat: rodné, manželské, rozvodové a úmrtní listy a stanovy, obchodní stanovy a plné moci. V Portoriku jsou obvykle [...]

Apostila Pensylvánie

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Pensylvánie

Ve státě Pensylvánie vydává apostily tajemník pennsylvánského společenství v Harrisburgu. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: Úřední dokumenty potřebují pečeť a podpis úředníka pennsylvánské vlády, uschovatele matrik. Dokumenty vydané na úrovni kraje s [...]

Apostila Oregon

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Oregon

Ve státě Oregon apostily vydává úřad kanceláře Kate Brown, státní tajemník Oregonu v Salemu. Dokumenty předložené k apostille musí splňovat následující pokyny: Dokumenty musí být notářsky ověřeny notářským úřadem a musí obsahovat potvrzení, notářský podpis [...]

Apostila Oklahoma

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Oklahoma

Ve státě Oklahoma jsou apostily vydávány kanceláří ministra Oklahomy v Oklahoma City, Chrisem Benge. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: Matriční záznamy předložené k apostilizaci musí být ověřené kopie vydané Ministerstvem zdravotnictví v [...]

Apostila Ohio

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Ohio

Ve státě Ohio jsou apostily vydávány zákaznickým servisním střediskem v Columbusu. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: Musí být notářsky ověřené notářským úřadem v Ohiu. Je-li notářský úřadem právník s provizí, jejíž platnost [...]

Apostila New York

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila New York

Ve státě New York apostily pro osvědčení o narození, manželství, rozvodu a smrti, zakladatelské listiny, plné moci a akademické záznamy vydává státní tajemník New Yorku.  

Apostila Severní Dakota

26 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Severní Dakota

Ve státě Severní Dakota apostilu vydává kancelář Alvina Jaegera, státní tajemník Severní Dakoty v Bismarcku. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: U dokumentů ověřených notářem v Severní Dakotě bude platnost notářské komise ověřena [...]

Apostila Severní Karolína

25 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Severní Karolína

Ve státě Severní Karolína jsou apostily vydávány kanceláří Elaine F. Marshallovou, státní tajemnicí Severní Karolíny v Raleighu. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: Dokumenty musí být notářsky nebo úředně ověřeny ve státě Severní [...]

Apostila Nové Mexiko

25 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Nové Mexiko

Ve státě Nové Mexiko jsou apostily vydávány kanceláří Dianny J. Duranové, státní tajemnicí Nového Mexika v Santa Fe. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: Dokumenty musí být vydány v Novém Mexiku státním tajemníkem [...]

Apostila New Jersey

25 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila New Jersey

Ve státě New Jersey můžete získat kopie matričních záznamů od Ministerstva zdravotnictví v New Jersey, Ministerstvo vitální statistiky (Mobil: 609.292.40870).