Při apostilaci diplomu můžete být ve dvou situacích:

  • potřebujete apostilou diplom z ciziny abyste ho mohli použít v tuzemsku,
  • potřebujete apostilou diplom z tuzemské univerzity, abyste ho mohli použít v cizině.

Apostilace diplomu v tuzemsku

Chcete-li pokračovat ve studiu nebo pracovat v cizině, tak pravděpodobně budete potřebovat Váš diplom apostilou.

Apostilou většinou nemůžete osvědčené kopie diplomu, ale potřebujete originál a nebo druhopis diplomu vystaven školou nebo univerzitou. Osvědčené kopie odmítají úřady apostily, protože není možné ověřit pravost takovýchto dokumentů.

Před apostilaci ještě potřebujete potvrzení diplomu od školy, školského úřadu nebo Ministerstva a až následně se může apostilou.

Využijte naše služby a ušetřete čas a peníze.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Jak postupovat při vyřízení apostilace diplomu v zahraničí?

Potřebujete vyřídit apostilaci v zahraničí? Poradíme vám, jak vyřídit všechny dokumenty a vyhnout se případným problémům s úřady.

Jaké formuláře třeba na vyřízení apostilace?

Abyste si vyřídili apostilaci, je potřeba vyřízení několika formulářů s žádostí o Apostille. Forma a obsah je standardizovaný pro příslušný úřad v cizině. V případě, že použijete jiný formulář než příslušný úřad vyžaduje, je žádost zamítnuta. Doporučujeme proto použít výhradně nejnovější verzi a správný vzor. Vyplnění Apostille má svá přísná pravidla, která jsou navíc uvedena v příslušném jazyce pro konkrétní zemi. Riziko také vzniká v oblasti právní a odborné terminologii a následného správného vyplnění formuláře. Z tohoto důvodu, doporučujeme svěřit vyřízení apostilace do rukou zkušených odborníků.

Jaký je rozdíl mezi státní a federální apostilou

Existuje celá řada států federace, kde mají dvě paralelní struktury státních orgánů. Zdárný příklad je Brazílie, USA a další větší země. Například v USA je 50 států, nejčastěji se u nás vyřizuje apostilace pro Texas, Californii nebo New York, které jsou spojeny do federace. Každý z 50 států vydává vlastní dokumenty a vlastní apostilu. Zároveň i federální orgány, vydávají vlastní dokumenty a vlastní apostilu. V těchto případech pak vzniká problém, který formulář je třeba použít. Ukázkový příklad, se kterým se často lidé setkávají, je vyřízení federální výpisu z rejstříku trestů s federálním apostilou nebo státním výpisem z rejstříku trestů se státním apostilou. Další problémy mohou nastat při vyřízení rodného listu, diplomu a jiných, běžně používaných dokumentů. Výběr mezi federálním a státním dokumentem je specifický proces, se kterým vám rádi pomůžeme.

Pořízení originálu dokumentu kromě apostilu

Při vyřízení apostilace vzniká další záludný problém, a to když kromě samotné apostily je nutné zařídit i vydaní dokumentu, který má být apostilovaný. Jde například o situace, kdy úřad, který vydává apostilu, umožňuje vydání apostilu pouze na dokument, který není starší než 3 roky, v některých případech 6 měsíců, například rodný list nebo výpis z rejstříku trestů. Nechte si v těchto případech poradit od zkušených žadatelů, kteří vám pomohou ušetřit nejen čas, ale i finanční náklady pro vyřízení vybavení originálu dokumentu pro apostilaci.

Pozor na úhradu apostily v cizině

Úhrada apostily v zahraničí má svá přísná specifika. V mnoha zemích se zatím nepoužívají bankovní převody pro úhradu správních poplatků. Federální i státní orgány v cizích zemích často akceptují úhradu těchto úkonů pouze kolkovými známkami, šeky nebo úhradou v hotovosti v cizí měně.

Jak je apostila doručována?

Státní orgány v určitých zemích vyžadují, aby na vyřízení apostily byl zaslán originál dokumentu. Po jeho vydání a připojení dokumentu se vyžaduje, aby žadatel dodal zpáteční obálku s vyplněnými korespondenčními údaji, včetně správné hodnoty zahraniční poštovní známky. Zpáteční obálku se správnou hodnotou poštovní známky lze před-objednat u zahraniční pobočky kurýrů, jako je DHL, UPC, FedEx apod. Pozor však na situaci, kdy kurýři neumožňují cizincům objednat si u nich služby doručování, nebo doručení do ciziny ano, ale ne už z ciziny na adresu k vám domů. V tomto případě je nejlepší, obrátit se n a zkušené odborníky, kteří mají v komunikaci s kurýrními společnostmi zkušenosti.

Nostrifikace

Při akademických dokumentech je potřebné někdy taky vyřídit nostrifikaci. Nostrifikace je potvrzení, že diplom nebo vysvědčení z ciziny je ekvivalentem tuzemského diplomu nebo vysvědčení, například Lékař z Kyrgyzstánu chce pracovat v tuzemsku. Nebo opačně, že tuzemské doklady o vzdělání jsou dostatečné srovnatelné s diplomy a vysvědčení v zahraničí, například lékař s naším vzděláním chce pracovat v cizině.

Superlegalizace

Některé země neumožňují použití apostily, ale vyžadují superlegalizaci. Vyřízení superlegalizace je mnohem náročnější než vyřízení apostily. Určit kdy je potřebná superlegalizace a kdy je potřebná apostila také není snadné.

Rychlost

Vyřízení apostily si vyžaduje rychlost, protože platnost dokumentů, které jsou apostilovány, je často jenom 3 měsíce. Například když je vyžadován výpis z rejstříku trestů nebo výpis z obchodního rejstříků, tak jeho platnost je jenom 3 měsíce a v průběhu této lhůty je potřebné vyřídit apostilu.

Objednejte si apostilaci u nás

S vyřízením apostilace může běžný žadatel narazit na mnoho problémů, které mohou značně zkomplikovat celý proces. Pokud potřebujete vyřídit apostilaci rychle, bezpečně a levně, obraťte se na naše specialisty, kteří vám vyřídí apostilaci ve všech zemích světa.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Notáři naší kanceláře

18 srpna, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Notáři naší kanceláře

Nechcete nechat nic náhodě a raději svěříte překlad dokumentů i administrativu zkušeným profesionálům? Pro ušetření vašeho času a peněz jsme sepsali seznam notářů v dosahu 500 metrů od naší kanceláře. Notář - JUDr. Krčma Martin [...]

Co znamená pojem apostilace?

18 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co znamená pojem apostilace?

Apostilace listin vydaných v Belgii, či Holandsku je zjednodušeným legalizaci úkonem, jehož cílem je aby českým úřadům byla zaručena účinnost a uplatňování takových listin v rámci českého právního systému. Apostilou je tedy možné pouze originály [...]

Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

17 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

Osvědčení o uznání rovnoscennosti zahraničního vysvědčení v České republice nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení (nostrifikaci) v České republice vydává příslušný odbor školství, mládeže a sportu na základě ustanovení § 108 a násl. zákona [...]

Jak si vybavit apostilu sám?

2 března, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si vybavit apostilu sám?

Ministerstvo zahraničních věcí Lhůta: Ministerstvo má na provedení apostilace listin 30 dní. Doba na provedení apostilace listin je 30 dní. Plná moc: Není třeba abyste procesu vyřizování apostily zúčastnili osobně. Žádost může za vás podat [...]

Superlegalizace: Otázky a odpovědi

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Superlegalizace: Otázky a odpovědi

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Nacházíte se v situaci, kdy potřebujete předložit úřední listinu vydanou českým orgánem v zahraničí? Pokud se stěhujete do zahraničí nebo plánujete svatbu v [...]

Co obsahuje superlegalizace a kde ji vybavit?

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co obsahuje superlegalizace a kde ji vybavit?

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Aby vše proběhlo bez komplikací, je důležité mít v pořádku veškeré dokumenty. V mnoha případech se ocitnete v situaci, kdy bude nutné zahraničním [...]

Apostil EN

  • Prices are approximate. To specify more detailed information about the price of your document, contact us.

  • DISCOUNTS

  • Contact us for larger apostilles
  • Price: 0,00 Kč
  • 0,00 Kč

  • TRANSLATION

  • 0,00 Kč