Spojené arabské emiráty (UAE), stát nacházející se na Arabském poloostrově v jihozápadní Asii, jsou známé svou moderní infrastrukturou, kosmopolitním charakterem, bohatstvím z ropy a plynových zdrojů, a rozvinutým hospodářstvím. Pyšní se bohatou a rozmanitou kulturou, která se odvíjí zejména od tradičního života pouště Beduínského původu. Země je též známa svými moderními infrastrukturními projekty, jako jsou výškové budovy a luxusní hotely. Mnoho z těchto projektů jsou symbolem rozvoje a růstu země. Země se však také rychle modernizuje a kultura je ovlivněna zahraničními vlivy a různými etnickými skupinami, které zde žijí.

Pokud se chystáte uspořádat svatbu nebo zahájit podnikání ve Spojených arabských emirátech (SAE) a potřebujete k tomu superlegalizaci dokumentů, následující informace by Vám mohly být užitečné.

Co je superlegalizace dokumentů

Máte-li dokument, který je potřeba pro vyřízení v UAE, Spojené arabské emiráty, například listiny pro studium či práci, vyřízení přechodného pobytu, získání občanství, nebo stvrzení sňatku, je potřeba tyto dokumenty superlegalizovat. Superlegalizace je zjednodušeně řečeno legalizace. Tento úkon dává potřebným dokumentům právní doložku, která prokazuje ověření razítka a podpisu v jiném smluvním státě, a to prostřednictvím nalepení superlegalizačních osvědčení. Tato osvědčení jsou vytištěné a oražené doložky příslušným superlegalizačním orgánem.

Zde je obecný postup pro superlegalizaci dokumentů pro SAE:

 1. Notarizace: Nejprve budete potřebovat notáře, který podepíše a ověří pravost vašeho dokumentu. Notář musí být oprávněný a uznávaný orgán ve vaší zemi.
 2. Apostila: Po notarizaci může být vyžadováno, abyste získali apostilu. Apostila je zvláštní forma ověření, kterou poskytuje pravomocný orgán ve vaší zemi a potvrzuje pravost dokumentu pro použití v cizině, včetně UAE. Apostilu můžete získat na ministerstvu spravedlnosti nebo na ministerstvu zahraničních věcí ve vaší zemi, pokud je vaše země signatářem Haagské úmluvy o odstranění požadavku na legalizaci zahraničních veřejných listin.
 3. Superlegalizace na ambasádě UAE: Poté, co získáte apostilu, budete muset nechat vaše dokumenty superlegalizovat na ambasádě UAE ve vaší zemi. Ambasáda UAE provede další ověření pravosti dokumentů a připojí na ně superlegalizační razítko nebo certifikát.
 4. Překlad: Pokud dokumenty nejsou v arabštině, může být také vyžadován oficiální překlad dokumentů do arabštiny. Překlad musí být proveden kvalifikovaným překladatelem a následně ověřen na ministerstvu zahraničních věcí ve UAE nebo na ambasádě SAE ve vaší zemi.
 5. Finalizace na Ministerstvu zahraničních věcí SAE: Po superlegalizaci a překladu dokumentů budete muset nechat vaše dokumenty zapsat na Ministerstvu zahraničních věcí SAE. To je poslední krok v procesu superlegalizace dokumentů pro použití ve UAE.

Je důležité si uvědomit, že proces superlegalizace se může lišit v závislosti na konkrétních požadavcích UAE a na zemi původu dokumentů. Je proto vhodné se informovat o aktuálních požadavcích a procesu superlegalizace na ambasádě UAE ve vaší zemi nebo na Ministerstvu zahraničních věcí UAE.

Je důležité mít na paměti, že konkrétní požadavky a postup pro superlegalizaci dokumentů v UAE se mohou lišit v závislosti na druhu dokumentu, zemi, kde byl dokument vydán, a dalších faktorech. Proto je doporučeno konzultovat s odborníky nebo se obrátit na konzulát nebo ambasádu UAE pro aktuální informace a postupy týkající se superlegalizace dokumentů. Naši specialisté na Apostila.cz mohou poskytnout odborné poradenství a pomoc s vyřizováním superlegalizace dokumentů v UAE nebo jiných zemích, abyste se vyhnuli možným chybám a zajistili hladký proces ověření vašich dokumentů.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Co je federální superlegalizace a státní superlegalizace

Nejdříve si ověřte, zda je stát, ve kterém žádáte superlegalizaci dokumentu, ve federaci nebo nikoliv. Pokud žádáte o superlegalizaci dokumentů v Spojených arabských emirátech, UAE, pak je situace v tomto ohledu komplikovanější. Je potřeba vědět, zda stačí federální superlegalizace nebo státní (jeden z emirátů). S těmito úkony se můžete setkat například u výpisu z rejstříků trestů, ale také dokumentů, jako je rodný list i diplom z vysoké školy apod. Variant je více, a pokud si nejste zcela jisti, raději se poraďte se specialisty, kteří mají s vyřízením těchto dokumentů zkušenosti a ušetří vám nejen čas, ale také velké finanční náklady.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Kdy je potřeba k superlegalizaci také nostrifikace?

Nostrifikace diplomu je proces, kdy je zahraniční diplom uznán jako platný a ekvivalentní s místními vzdělávacími standardy.

Pro nostrifikaci diplomu ve Spojených arabských emirátech je obvykle vyžadováno několik kroků, které mohou zahrnovat:

 1. Ověření diplomu: Diplom musí být ověřen v zemi, kde byl vydán, často apostilou nebo legalizací.
 2. Překlad diplomu: Diplom musí být přeložen do arabštiny nebo angličtiny kvalifikovaným překladatelem.
 3. Podání žádosti: Žádost o nostrifikaci diplomu se podává na příslušném úřadu nebo instituci ve Spojených arabských emirátech.
 4. Posouzení diplomu: Diplom je posouzen na základě místních vzdělávacích standardů a pravidel.
 5. Plnění případných dodatečných požadavků: Pokud jsou vyžadovány další doklady nebo informace, je třeba je poskytnout.
 6. Vydání nostrifikace: Pokud je diplom schválen, je vydána nostrifikace, která potvrzuje jeho ekvivalenci s místními vzdělávacími standardy.

Celý proces nostrifikace diplomu ve Spojených arabských emirátech může být složitý a vyžadovat určitý časový rámec. Je důležité se informovat o konkrétních pravidlech a požadavcích daných emirátů a postupovat podle nich. Místní úřady, školy nebo instituce, které se zabývají nostrifikací, mohou poskytnout podrobné informace a asistenci v tomto procesu.

Pokud chcete mít jistotu rychlého a levného vyřízení superlegalizace vašich dokumentů, můžete se obrátit na nás, společnost Apostila.cz. Rádi vám pomůžeme s vyřízením superlegalizace vašich dokumentů a zajistíme jejich rychlé zpracování.

Poplatek za legalizaci veřejných listin v zahraničí

Platba poplatků na ambasádách nebo jiných úřadech v zahraničí může být komplikovanější než v České republice. Některé úřady v cizích zemích nemusí akceptovat platby kartou nebo bankovním převodem. Mohou vyžadovat hotovost, šeky nebo kolky jako platbu za superlegalizaci nebo nostrifikaci úředních dokumentů. V takovém případě je nutné osobně se dostavit na daný úřad a zaplatit poplatek hotově v místní měně.

Abyste se vyhnuli možným nedorozuměním na zahraničních úřadech v UAE, můžete svěřit své požadavky do rukou našich profesionálů z Apostila.cz. Rádi vám pomůžeme s vystavením, úhradou a předáním vašich dokumentů, abyste měli jistotu, že všechny platby budou správně provedeny a proces bude probíhat hladce.

Jaké jsou možnosti poslání dokumentů do České Republiky?

Po úspěšném vyřízení všech povinností na ambasádách a dalších příslušných úřadech máte konečně superlegalizované úřední dokumenty. Jaký je nejjednodušší způsob, jak superlegalizované dokumenty poslat do ČR?

1. Poštovní služby: Dokumenty mohou být poslány prostřednictvím mezinárodních poštovních služeb, jako je například DHL, FedEx nebo UPS. K dokumentům, které chcete legalizovat přiložíte již ofrankovanou poštovní obálku již opatřenou poštovní známkou) s předvyplněnou korespondenční adresou.

2. Kurýrní služby: Kurýrní společnosti poskytují rychlé a spolehlivé doručování dokumentů mezinárodně, včetně doručení do České republiky. Mezi populární kurýrní služby patří například DHL, FedEx, UPS, TNT nebo Česká pošta.

Při posílání superlegalizovaných dokumentů zpět do České republiky buďte opatrní ohledně možnosti platby převodem nebo kartou u kurýrní služby, zejména pokud jste cizinec.

Některé kurýrní služby mohou odmítnout objednávky od osob, které nemají hlášený pobyt v zemi, kde služby nabízejí. Pokud tuto možnost nemáte, můžete se obrátit na nás „Apostila.cz“. Nabízíme rychlou a bezpečnou dopravu vašich superlegalizovaných dokumentů přímo k vám domů zpět do České republiky.

Jak dlouho trvá vyřízení superlegalizace?

Doba potřebná pro vyřízení superlegalizace úředních dokumentů a jejich doručení na vaši adresu závisí na několika faktorech včetně:

 1. správného doložení potřebných dokumentů k superlegalizaci
 2. bezchybného vyplnění formuláře
 3. včasné úhrady poplatků za vyřízení
 4. doručení dokumentů na Vaši adresu

Celý proces se může zkomplikovat už na samém začátku, kdy úřadům předložíte například neaktuální nebo neúplné úřední dokumenty, vyplníte chybně formulář nebo nevyřídíte zaslání vašich dokumentů zpět do České republiky. Nezapomeňte, že úřady mají zákonnou lhůtu pro vyřízení superlegalizace dokumentů, proto se i tato doba může negativně přičíst k celkové době vyřízení vašich dokumentů, pokud ovšem nevíte, jak při vyřízení správně postupovat. Nechte si vyřídit superlegalizaci vašich dokumentů u nás, v Apostila.cz. My vám vyřídíme legalizaci dokumentů levně a především spěšně.

Jestliže plánujete použít superlegalizované dokumenty pro UAE, je vhodné plánovat dostatečný časový prostor pro vyřízení superlegalizace a mít na paměti potřebu překladu dokumentů, pokud je to nezbytné. Kvůli složitosti a časové náročnosti procesu superlegalizace může být užitečné využít našich profesionálních služeb, které se zabývají superlegalizací dokumentů pro různé země včetně UAE

Notáři naší kanceláře

18 srpna, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Notáři naší kanceláře

Nechcete nechat nic náhodě a raději svěříte překlad dokumentů i administrativu zkušeným profesionálům? Pro ušetření vašeho času a peněz jsme sepsali seznam notářů v dosahu 500 metrů od naší kanceláře. Notář - JUDr. Krčma Martin [...]

Co znamená pojem apostilace?

18 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co znamená pojem apostilace?

Apostilace listin vydaných v Belgii, či Holandsku je zjednodušeným legalizaci úkonem, jehož cílem je aby českým úřadům byla zaručena účinnost a uplatňování takových listin v rámci českého právního systému. Apostilou je tedy možné pouze originály [...]

Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

17 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

Osvědčení o uznání rovnoscennosti zahraničního vysvědčení v České republice nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení (nostrifikaci) v České republice vydává příslušný odbor školství, mládeže a sportu na základě ustanovení § 108 a násl. zákona [...]

Jak si opatřit apostilu sám?

2 března, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si opatřit apostilu sám?

Ministerstvo zahraničních věcí Lhůta: Ministerstvo má na provedení apostilace listin 30 dní. Doba na provedení apostilace listin je 30 dní. Plná moc: Není třeba abyste procesu vyřizování apostily zúčastnili osobně. Žádost může za vás podat [...]

Superlegalizace: Otázky a odpovědi

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Superlegalizace: Otázky a odpovědi

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Nacházíte se v situaci, kdy potřebujete předložit úřední listinu vydanou českým orgánem v zahraničí? Pokud se stěhujete do zahraničí nebo plánujete svatbu v [...]

Když je potřeba apostila či superlegalizace dokumentů

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když je potřeba apostila či superlegalizace dokumentů

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Aby vše proběhlo bez komplikací, je důležité mít v pořádku veškeré dokumenty. V mnoha případech se ocitnete v situaci, kdy bude nutné zahraničním [...]

Apostil EN

 • Prices are approximate. To specify more detailed information about the price of your document, contact us.

 • DISCOUNTS

 • Contact us for larger apostilles
 • Price: 0,00 Kč
 • 0,00 Kč

 • TRANSLATION

 • 0,00 Kč