Vietnam, země nacházející se v jihovýchodní Asii, je známá svou bohatou kulturou, fascinující historií, nádhernou přírodou a krásnými krajinami. Vietnam nabízí nádhernou přírodu s různorodými krajinami, od závratných hor po nádherné pláže. Pyšní se bohatou kulturu s dlouhou historií, která je patrná ve své architektuře, umění, řemeslech, jídle a tradicích. Dále je proslulý svou chutnou kuchyní, která je plná čerstvých ingrediencí, aromatických bylinek a komplexních chutí. V neposlední řadě vietnamští lidé jsou známí svou pohostinností a vřelým přístupem k cizincům. Můžete se těšit na autentické zážitky s místními lidmi, kteří sdílejí svou kulturu, tradice a zvyky.

Plánujete svatbu, podnikat nebo studovat ve Vietnamu? Pokud plánujete cestu do Vietnamu a budete potřebovat předložit dokumenty místním úřadům, může být nutné provést superlegalizaci těchto dokumentů, aby byly uznány jako platné ve Vietnamu. Superlegalizace dokumentů je proces ověření pravosti dokumentů u notáře, ministerstva zahraničních věcí ve vaší zemi, velvyslanectví nebo konzulátu Vietnamu ve vaší zemi a ministerstva zahraničních věcí ve Vietnamu.

Je důležité si uvědomit, že proces superlegalizace dokumentů se může lišit v závislosti na konkrétních požadavcích a pravidlech jednotlivých úřadů ve Vietnamu. Proto je doporučeno se předem informovat o konkrétním postupu a požadavcích na velvyslanectví nebo konzulátu Vietnamu ve vaší zemi, nebo vyhledat odbornou pomoc právníka nebo zprostředkovatele.

Pokud máte zájem o profesionální asistenci při vyřizování superlegalizace dokumentů v Libanonu nebo v jiných zemích, můžete se obrátit na naše specialisty na Apostila.cz a rádi vám poskytnou potřebné informace a služby.

Kdy je potřeba superlegalizace?

Sňatek ve Vietnamu

Pokud plánujete uzavřít manželství ve Vietnamu, je pravděpodobné, že budete potřebovat superlegalizovat svůj rodný list a potvrzení o občanství. Superlegalizace je proces ověření a legalizace dokumentů mezinárodně platným způsobem, který potvrzuje jejich pravost a platnost v cizí zemi.

Přechodný pobyt nebo občanství ve Vietnamu

Pokud plánujete žádat o přechodný pobyt nebo občanství ve Vietnamu, může být potřeba superlegalizovat více dokumentů. Mezi tyto dokumenty mohou patřit váš rodný list, oddací list (pokud jste se již provdali nebo oženili), výpis z rejstříku trestů a další dokumenty, které potvrzují vaši totožnost, stav a historii trestního rejstříku.

Studium nebo zaměstnání ve Vietnamu

Pokud plánujete studovat nebo pracovat ve Vietnamu a použít své zahraniční vzdělání, může být potřeba provést superlegalizaci vašeho diplomu nebo vysvědčení. Superlegalizace je proces ověření a legalizace dokumentů mezinárodně platným způsobem, který potvrzuje jejich pravost a platnost v cizí zemi.

Kromě superlegalizace může být také vyžadována nostrifikace vašeho diplomu nebo vysvědčení, což je proces, který potvrzuje ekvivalenci a platnost vašeho zahraničního vzdělání ve Vietnamu.

Zatímco superlegalizace ověřuje pravost dokumentu mezinárodně platným způsobem, nostrifikace se zaměřuje na potvrzení ekvivalence a platnosti vašeho zahraničního vzdělání ve Vietnamu.

Pro nostrifikaci vašeho zahraničního diplomu nebo vysvědčení ve Vietnamu budete pravděpodobně potřebovat následující dokumenty: originál vašeho diplomu nebo vysvědčení, oficiální překlad do vietnamštiny, notářsky ověřenou kopii vašeho diplomu nebo vysvědčení, superlegalizaci vašeho diplomu nebo vysvědčení a další dokumenty podle konkrétních požadavků jednotlivých institucí ve Vietnamu.

Nechcete nechat nic náhodě a raději svěříte překlad dokumentů i administrativu zkušeným profesionálům? Nabízíme profesionální služby v oblasti superlegalizace dokumentů. Jsme zkušení profesionálové s bohatými zkušenostmi v oblasti superlegalizace diplomů, vysvědčení, oddacích listů a dalších dokumentů pro různé země, včetně Vietnamu. S našimi službami můžete mít jistotu, že vaše dokumenty budou správně přeloženy, ověřeny a legalizovány podle požadavků příslušných úřadů.

Důležitost volby správného formuláře a aktuálnosti dokladů při superlegalizaci dokumentů pro Vietnam

Vyplňování správného formuláře je důležitým krokem při vyřizování žádosti o superlegalizaci dokumentů pro použití ve Vietnamu. I když se to na první pohled nemusí zdát složité, vyžaduje to určité znalosti a zkušenosti s procesem superlegalizace a specifickými požadavky dané země.

 • Zkontrolujte si, zda máte aktualizovaný formulář a nestahujete zastaralou verzi
 • Pokud neumíte cizí jazyk, oslovte odborníka, který vám s tím pomůže
 • Zjistěte si stáří vašeho dokumentu před superlegalizací. Výpis z rejstříku trestů nesmí být starší než 6 měsíců a rodný list nesmí být starší než 3 roky.

Náš tým zkušených profesionálů je obeznámen s různými typy formulářů používaných ve Vietnamu pro superlegalizaci dokumentů. Pomůžeme vám vybrat a správně vyplnit vhodný formulář, abyste měli zajištěno, že vaše žádost bude řádně a bezchybně zpracována. Můžeme vás také informovat o případných dodatečných dokumentech nebo informacích, které je třeba uvést ve formuláři, abyste měli kompletní žádost, která splňuje požadavky vietnamských úřadů.

Jak dlouho vyřízení superlegalizace trvá a kdy mi bude doručena?

Celková doba vyřízení vaší žádosti o superlegalizaci dokumentu se odvíjí od výše zmíněných kroků. Proces superlegalizace je náročný časově, někdo může mít problém již s podáním samotné žádosti. Je proto lepší požádat o pomoc odborníky, kteří vám poradí a vyřídí vše za vás.

Napsali o nás

Kdy je kromě superlegalizace potřeba také nostrifikaci?

Některé dokumenty je možné použít v zahraničí jen tehdy, pokud jsou opatřeny také nostrifikací – tedy úředním uznáním platnosti oprávnění získaného v zahraničí. Nostrifikace je potřeba u diplomů, vysvědčení a dalších dokumentů, které dokládají vaše vzdělání, případně praxi.

K tomu, aby mohly být některé dokumenty použity v zahraničí je někdy třeba kromě vyřízení superlegalizace i tzv. nostrifikace – úřední uznání platnosti oprávnění získaného v zahraničí, které se používá při rozhodnutí o platnosti zahraničního vysvědčení.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Jak lze uhradit v cizině poplatek za vydání superlegalizace?

Uhrazení poplatku za superlegalizaci není v cizině vůbec jednoduché. Ve většině cizích zemí nelze správní poplatky uhradit bankovním převodem jak jsme zvyklí u nás.

Na výběr máte pouze z těchto 3 možností plateb:

 • šekem
 • kolkovou známkou
 • v hotovosti na úřadě

Poplatky se hradí vždy v měně daného státu, kde o superlegalizaci žádáte. Pokud jde o platbu poplatku za superlegalizaci, může být provedena v hotovosti nebo formou bankovního převodu dle platných předpisů a postupů dané země. Je důležité zjistit konkrétní platby a postupy v dané zemi předem a připravit si odpovídající finanční prostředky nebo prostředky k platbě, které jsou akceptovány v zemi, kde žádáte o superlegalizaci. Je vhodné se informovat u příslušných úřadů nebo se poradit s odborníkem, který je obeznámen s platnými postupy v dané zemi.

Je možné zpáteční doručení superlegalizace přes kurýra nebo poštou?

Superlegalizaci potřebujete doručit zpátky, ale není to příliš snadné.

Existují dvě varianty:

 • Můžete přiložit k žádosti zpáteční obálku s vyplněnou adresou žadatele a se správnou hodnotou zahraničních poštovních známek.
 • Předplaceným formulářem kurýra na zpáteční adresu žadatele.

Při volbě první možnosti je však potřeba nakoupit zahraniční poštovní známky v přesné hodnotě a přiložit je do zpáteční nadepsané obálky. Problém nastane při shánění těchto známek.

U kurýrních služeb typu DHL či Fedex, apod. může být proces objednání služby obtížný a časově náročný. Bohužel ne všechny kurýrní služby nabízí doručení tam i zpět.

Pokud potřebujete superlegalizaci vyřídit, obraťte se na specialisty, kteří za vás vše vyřídí v poměrně krátké době.

Notáři naší kanceláře

18 srpna, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Notáři naší kanceláře

Nechcete nechat nic náhodě a raději svěříte překlad dokumentů i administrativu zkušeným profesionálům? Pro ušetření vašeho času a peněz jsme sepsali seznam notářů v dosahu 500 metrů od naší kanceláře. Notář - JUDr. Krčma Martin [...]

Co znamená pojem apostilace?

18 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co znamená pojem apostilace?

Apostilace listin vydaných v Belgii, či Holandsku je zjednodušeným legalizaci úkonem, jehož cílem je aby českým úřadům byla zaručena účinnost a uplatňování takových listin v rámci českého právního systému. Apostilou je tedy možné pouze originály [...]

Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

17 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

Osvědčení o uznání rovnoscennosti zahraničního vysvědčení v České republice nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení (nostrifikaci) v České republice vydává příslušný odbor školství, mládeže a sportu na základě ustanovení § 108 a násl. zákona [...]

Jak si opatřit apostilu sám?

2 března, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si opatřit apostilu sám?

Ministerstvo zahraničních věcí Lhůta: Ministerstvo má na provedení apostilace listin 30 dní. Doba na provedení apostilace listin je 30 dní. Plná moc: Není třeba abyste procesu vyřizování apostily zúčastnili osobně. Žádost může za vás podat [...]

Veřejné listiny vydané v Hongkongu/Macau

24 ledna, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veřejné listiny vydané v Hongkongu/Macau

Každý cizinec, který přijde do České Republiky a rozhodne se zde žít, podnikat, uzavřít manželství/pracovní poměr či koupit nemovitost, narazí na několik komplikací spojenými s místní byrokracií. Jak postupovat v případě, že chci legalizovat veřejnou [...]

BULHARSKÁ APOSTILA

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem BULHARSKÁ APOSTILA

Vzhledem k tomu, že Bulharsko je stranou Haagské úmluvy z roku 1961, jediné, co je zapotřebí k tomu, aby váš dokument byl legalizován, a mohl být použit v Bulharsku, je apostila. Apostilu vydává státní tajemník v New [...]

BOLÍVIE LEGALIZACE APOSTILY

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem BOLÍVIE LEGALIZACE APOSTILY

Bolívie nyní přijímá apostilu Dne 6. září 2017 Bolívie přistoupila k Haagské úmluvě ze dne 5. října 1961 o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin (Úmluva o Apostile). Od 7. května 2018 se proto Bolívie dohodla, že začne přijímat apostily [...]

Apostilování dokumentů cílových svateb

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostilování dokumentů cílových svateb

Jako svatební plánovač jistě víte, že na podrobnostech záleží; a my s vámi souhlasíme. Mít cílovou svatbu je magické. Od jemných písečných pláží v Karibiku po dokonalé vinařství v Itálii, víte, jak splnit sny vašeho klienta. Nejen, [...]

Apostilování výpisů z obchodního rejstříku

2 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostilování výpisů z obchodního rejstříku

Pokud vaše společnost plánuje podnikání v jiné zemi, budete potřebovat apostilovat výpis z obchodního rejstříku. Výpisy z obchodního rejstříku jsou souborem formálních dokumentů uložených u státního tajemníka za účelem založení společnosti jako samostatného obchodního subjektu. Tyto dokumenty mohou [...]

Apostilování patentů a ochranných známek

2 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostilování patentů a ochranných známek

Podnikání v zahraničí je spojeno s mnoha výzvami. Jednou z nich je ověřování firemních dokumentů pro použití v zahraničí. V závislosti na cílové zemi musíte vybrat jeden ze dvou procesů: Apostilovat vaše dokumenty Legalizovat vaše [...]

GUATEMALA NYNÍ PŘIJÍMÁ APOSTILU

2 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem GUATEMALA NYNÍ PŘIJÍMÁ APOSTILU

Dne 19. ledna 2017 Guatemala přistoupila k Haagské úmluvě ze dne 5. října 1961 o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin (Úmluva o Apostile). Od 18. září 2017 se proto Guatemala dohodla, že začne přijímat apostily k legalizaci dokumentů. [...]

Apostila Minnesota

21 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Minnesota

Ve státě Minnesota vydává apostily státní tajemník Mark Ritchie v Saint Paul. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: ·         Dokumenty musí být vydány v státě Minnesota. ·         Notářské doklady musí obsahovat prohlášení o [...]

Potřebujete získat Apostil v Austrálii?

11 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Potřebujete získat Apostil v Austrálii?

Když cestujete do Austrálie z Velké Británie, nemusíte myslet na to, že budete muset mít ověřenou dokumentaci, ale mohou nastat situace, kdy je to skutečně nutné. Pokud například potřebujete mít dokumenty ověřené k provedení v [...]

Jak rozpoznat falešný Apostille

8 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak rozpoznat falešný Apostille

Pouze ve Spojených státech se ročně vydává asi milion známek Apostil. Čím více se svět stává globálním, aktivity, jako je stěhování občanů, podnikání, odcházení do důchodu a přijímání děti v cizích zemích. Tyto činnosti vyžadují získání [...]

Kdo a kde může vydat Apostilu?

8 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo a kde může vydat Apostilu?

První žádání o legalizaci dokumentu apostilou může být pro někoho matoucí, kdo je oprávněn tuto službu vykonávat. Jde o běžnou mylnou představou, že apostilu může vydat právní zástupce, notář nebo matrikář. I když tito jednotlivci mohou [...]

5 dokumentů běžně legalizovaných pro prodej a nákup nemovitosti v zahraničí

6 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5 dokumentů běžně legalizovaných pro prodej a nákup nemovitosti v zahraničí

Mnoho lidí sní o tom, že by vlastnilo svůj vlastní zahraniční prázdninový dům, ale nepřemýšlí, jaké dokumenty jsou pro tento proces potřebné. Při nákupu nemovitosti v zahraničí se budete muset prokázat dokladem totožnosti, dokladem o [...]

Vyšší ověřování listin

2 července, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyšší ověřování listin

Určité druhy veřejných listin, které jsou ověřovány nebo osvědčené v členských státech EU jsou osvobozeny od 16.2.2019 od všech forem certifikace (superlegalizace, apostil). Jedná se o země: Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, [...]

Ověřování veřejných listin pro jejich použití v cizině

25 června, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ověřování veřejných listin pro jejich použití v cizině

Je třeba si obstarat potřebný počet kolkových známek Před samotným procesem superlegalizace je třeba si zakoupit požadovaný počet kolkových známek, jako správní poplatek platný na úřadech, který je nutné si zajistit předem. Za verifikování jedné [...]

 • Prices are approximate. To specify more detailed information about the price of your document, contact us.

 • DISCOUNTS

 • Contact us for larger apostilles
 • Price: 0,00 Kč
 • 0,00 Kč

 • TRANSLATION

 • 0,00 Kč