Pro vyřízení všech úředních úkonů na úřadech a ambasádách v zahraničí, je potřeba mít apostilovaný výpis z rejstříku trestů. Jak probíhá apostila výpisu z rejstříku trestů a co je k tomu potřeba?

Nejčastější úřední úkony, které vyžadují apostilaci výpisu z rejstříku trestů

  • žádost o dvojí občanství
  • vyřízení přechodného pobytu v zahraničí
  • žádost o zaměstnaní v cizině
  • jmenování jednatelem
  • vyřízení jiných úředních úkonů v zahraničí

Apostila výpisu z rejstříku trestů a jeho použití

Výpis z rejstříku trestů je základní úřední dokument, který se překládá na úřadech, ambasádách, ministerstev a dalších orgánech státní správy, pro kladné vyřízení nejrůznějších úkonů v zahraničí. Výpis z rejstříku trestů předkládá každý, kdo se chce stá jednatelem, proto je jeho apostilace nezbytností k vyřízení všech žádostí na příslušných úřadech státní správy.

Jak probíhá apostila výpisu z rejstříku trestů v České republice

Pro vyřízení apostily v České republice je potřeba doložit originální výpis z rejstříku trestů, který nesmí být starší jak tři roky. Apostilovat nelze kopii výpisu z rejstříku trestů, fotokopii ani jinou formu kopie. Nový výpis z rejstříku trestů lze vystavit v podobě originálu dokumentu, který lze oficiálně apostilovat. Tento úkol je zpoplatněn a na jeho vystavení se vztahuje třicetidenní lhůta. V případě, že potřebujete jeho vystavení spěšně, je nutné uhradit příslušný poplatek. O vystavení apostily výpisu z rejstříku trestů doporučujeme zažádat s dostatečným předstihem, nebo doporučujeme tento úkol přenechat našim specialistům, kteří vám vyřídí tento úřední dokument rychle a levně.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Apostila výpisu z rejstříku trestů v zahraničí

O apostilaci výpisu z rejstříku trestů můžete rovněž zažádat v zahraničí. Pozor si však dejte na stáří originálu dokumentu a nezapomeňte na poplatky, které jsou potřeba k vyřízení tohoto úkonu.

Úhrada apostily výpisu z rejstříku trestů v zahraničí

V České republice lze apostilaci výpisu z rejstříku trestů uhradit převodem, hotově, platební kartou nebo kolkem. V zahraničí však některé úřady nemusí akceptovat platbu platební kartou nebo platbu převodem. Většinou se v takových případech platí úřední úkony prostřednictvím kolků nebo hotovostně na pokladně. V takovém případě je nutné mít u sebe dostatečně vysokou hotovost v příslušné měně.

Nejčastějším příkladem jsou federální a státní úřady. Tyto úřady přijímají výhradně kolkové známky nebo šeky. Pozor však na to, aby byl šek propojený s místním účtem v lokální měně a dostatečným zůstatkem.

Jak vyplnit formulář pro apostilaci výpisu z rejstříku trestů

Apostila výpisu z rejstříku trestů se vyřizuje prostřednictvím příslušného formuláře. Pozor na to, aby byl formulář aktualizovaný. Jakmile odešlete neplatnou formu formuláře, s největší pravděpodobností bude žádost o apostilaci výpisu z rejstříku trestů zamítnuta.

Při vyplnění formuláře je nutné znát úřední jazyk, právní i odbornou terminologii. V případě, že bude žádost vyplněná chybně, bude apostila výpisu z rejstříku trestů neúspěšná.

Termín pro vyřízení apostily výpisu z rejstříku trestů v zahraničí

Stejně, jako je tomu u nás, tak i v cizině mají na vyřízení apostily stanovenou zákonnou lhůtu. Mnohé úřady, banky a další instituce vyžadují dokumenty, které nesmí být starší tří měsíců. Problém se může vyskytnout tehdy, pokud při založení živnostenského oprávnění v cizině, kdy banka pro otevření firemního účtu žádá výpis z obchodního rejstříku, je apostila starší jak tři měsíce. Jednotlivé státy mají pro vyřízení apostily různý datum vyřízení, proto doporučujeme, zažádat o apostilaci dokumentů s předstihem.

Napsali o nás

Zaslání apostilovaného výpisu z rejstříku trestů do České republiky

Pro vyřízení apostily výpisu z rejstříku trestů doložte vždy originální dokument. Pokud tento dokument posíláte poštou, pak mohou příslušné orgány vyžadovat zpáteční obálku s vyplněnou adresou žadatele a platnou zahraniční známkou.

Pokud využijete služeb kurýrních služeb, můžete službu uhradit bankovním převodem nebo platební kartou. Pozor na situace, kdy kurýrní společnosti neakceptují objednávku od cizinců nebo od nerezidentů. Pro tyto účely doporučujeme využít služeb naší společnosti, která vám pomůže vyjednat vyřízení apostily výpisu z rejstříku trestů, včetně doručení na vaši adresu. Apostilu výpisu z rejstříku trestů vyřídíme rychle a levně.

Rozdíl mezi federální a státní apostilací

Některé země vyžadují pouze standardizovaný formulář, jiné země vyžadují federální apostilaci. Dříve, než si zažádáte o ověření výpisu z rejstříku trestů, zjistěte si, jestli daný stát spadá do federace, jako je tomu například u USA, skládající se hned z několika jednotlivých států, které mají vlastní zákony. Zde musíte rozlišovat mezi pojmy federální a státní apostilace.

To samé platí nejen u apostily výpisu z rejstříku trestů, ale také například u apostily rodného listu, vysvědčení, diplomu, výučního listu a dalších úředních dokumentů. Důkladně si přečtěte náležitosti, týkající se pro kladné vyřízení apostily, popřípadě se obraťte na nás a my vám vyřídíme apostilaci všech úředních dokumentů rychle a jednoduše.

Ostatní dokumenty nutné k apostilaci

Žádáte-li o apostilaci výpisu z rejstříku trestů, nebo například o často apostilovaný výpis z rejstříku trestů, je nutné kromě samotné apostilace apostilovat další dokument. Některé dokumenty mají pouze omezenou dobu platnosti. Úřady v cizích zemích žádají dokumenty staré maximálně tři roky, někdy pouze šest měsíců.

Apostila nebo superlegalizace výpisu z rejstříku trestů

Ověření a legalizace dokumentů pro příslušnou cizí zemi může být v mnoha ohledech složitější, než se na první pohled zdá. Při žádosti o apostilaci věnujte pozornost, zda příslušné zemi stačí apostila nebo je vyžadována superlegalizace výpisu z rejstříku trestů.

Nostrifikace oprávnění a diplomů

Potřebujete vyřídit potřebné dokumenty pro studium v zahraničí nebo žádáte o dlouhodobou práci v zahraničí? V obou případech je nutné vyřídit úřední uznání a ověření získaného oprávnění – nostrifikace.

Nostrifikace se vyřizuje pro ověření akademických dokumentů. Zde je také nutné určit, který z akademických dokumentů je nutné identifikovat. Samotný proces nostrifikace je složitý, proto doporučujeme, obrátit se na naše profesionály, kteří vám vyřízení nostrifikace v dané zemi vyřídí bez zbytečného protahování a bez vynaložených zbytečných finančních nákladů navíc.

Notáři naší kanceláře

18 srpna, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Notáři naší kanceláře

Nechcete nechat nic náhodě a raději svěříte překlad dokumentů i administrativu zkušeným profesionálům? Pro ušetření vašeho času a peněz jsme sepsali seznam notářů v dosahu 500 metrů od naší kanceláře. Notář - JUDr. Krčma Martin [...]

Co znamená pojem apostilace?

18 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co znamená pojem apostilace?

Apostilace listin vydaných v Belgii, či Holandsku je zjednodušeným legalizaci úkonem, jehož cílem je aby českým úřadům byla zaručena účinnost a uplatňování takových listin v rámci českého právního systému. Apostilou je tedy možné pouze originály [...]

Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

17 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

Osvědčení o uznání rovnoscennosti zahraničního vysvědčení v České republice nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení (nostrifikaci) v České republice vydává příslušný odbor školství, mládeže a sportu na základě ustanovení § 108 a násl. zákona [...]

Jak si opatřit apostilu sám?

2 března, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si opatřit apostilu sám?

Ministerstvo zahraničních věcí Lhůta: Ministerstvo má na provedení apostilace listin 30 dní. Doba na provedení apostilace listin je 30 dní. Plná moc: Není třeba abyste procesu vyřizování apostily zúčastnili osobně. Žádost může za vás podat [...]

Superlegalizace: Otázky a odpovědi

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Superlegalizace: Otázky a odpovědi

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Nacházíte se v situaci, kdy potřebujete předložit úřední listinu vydanou českým orgánem v zahraničí? Pokud se stěhujete do zahraničí nebo plánujete svatbu v [...]

Když je potřeba apostila či superlegalizace dokumentů

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když je potřeba apostila či superlegalizace dokumentů

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Aby vše proběhlo bez komplikací, je důležité mít v pořádku veškeré dokumenty. V mnoha případech se ocitnete v situaci, kdy bude nutné zahraničním [...]

Veřejné listiny vydané v Hongkongu/Macau

24 ledna, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veřejné listiny vydané v Hongkongu/Macau

Každý cizinec, který přijde do České Republiky a rozhodne se zde žít, podnikat, uzavřít manželství/pracovní poměr či koupit nemovitost, narazí na několik komplikací spojenými s místní byrokracií. Jak postupovat v případě, že chci legalizovat veřejnou [...]

BULHARSKÁ APOSTILA

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem BULHARSKÁ APOSTILA

Vzhledem k tomu, že Bulharsko je stranou Haagské úmluvy z roku 1961, jediné, co je zapotřebí k tomu, aby váš dokument byl legalizován, a mohl být použit v Bulharsku, je apostila. Apostilu vydává státní tajemník v New [...]

BOLÍVIE LEGALIZACE APOSTILY

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem BOLÍVIE LEGALIZACE APOSTILY

Bolívie nyní přijímá apostilu Dne 6. září 2017 Bolívie přistoupila k Haagské úmluvě ze dne 5. října 1961 o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin (Úmluva o Apostile). Od 7. května 2018 se proto Bolívie dohodla, že začne přijímat apostily [...]

Apostilování dokumentů cílových svateb

4 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostilování dokumentů cílových svateb

Jako svatební plánovač jistě víte, že na podrobnostech záleží; a my s vámi souhlasíme. Mít cílovou svatbu je magické. Od jemných písečných pláží v Karibiku po dokonalé vinařství v Itálii, víte, jak splnit sny vašeho klienta. Nejen, [...]

Apostilování výpisů z obchodního rejstříku

2 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostilování výpisů z obchodního rejstříku

Pokud vaše společnost plánuje podnikání v jiné zemi, budete potřebovat apostilovat výpis z obchodního rejstříku. Výpisy z obchodního rejstříku jsou souborem formálních dokumentů uložených u státního tajemníka za účelem založení společnosti jako samostatného obchodního subjektu. Tyto dokumenty mohou [...]

Apostilování patentů a ochranných známek

2 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostilování patentů a ochranných známek

Podnikání v zahraničí je spojeno s mnoha výzvami. Jednou z nich je ověřování firemních dokumentů pro použití v zahraničí. V závislosti na cílové zemi musíte vybrat jeden ze dvou procesů: Apostilovat vaše dokumenty Legalizovat vaše [...]

GUATEMALA NYNÍ PŘIJÍMÁ APOSTILU

2 prosince, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem GUATEMALA NYNÍ PŘIJÍMÁ APOSTILU

Dne 19. ledna 2017 Guatemala přistoupila k Haagské úmluvě ze dne 5. října 1961 o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin (Úmluva o Apostile). Od 18. září 2017 se proto Guatemala dohodla, že začne přijímat apostily k legalizaci dokumentů. [...]

Apostila Minnesota

21 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apostila Minnesota

Ve státě Minnesota vydává apostily státní tajemník Mark Ritchie v Saint Paul. Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny: ·         Dokumenty musí být vydány v státě Minnesota. ·         Notářské doklady musí obsahovat prohlášení o [...]

Potřebujete získat Apostil v Austrálii?

11 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Potřebujete získat Apostil v Austrálii?

Když cestujete do Austrálie z Velké Británie, nemusíte myslet na to, že budete muset mít ověřenou dokumentaci, ale mohou nastat situace, kdy je to skutečně nutné. Pokud například potřebujete mít dokumenty ověřené k provedení v [...]

Superlegalizace dokumentů pro vývoz zboží

11 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Superlegalizace dokumentů pro vývoz zboží

Mezinárodní obchod poskytuje firmám možnosti růstu a rozvoje. Nicméně každá země má vlastní specifická pravidla a požadavky na dokumenty potřebné pro vývoz zboží. Je klíčové aby každá společnost ověřila, které konkrétní doklady jsou nezbytné pro [...]

Jak rozpoznat falešný Apostille

8 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak rozpoznat falešný Apostille

Pouze ve Spojených státech se ročně vydává asi milion známek Apostil. Čím více se svět stává globálním, aktivity, jako je stěhování občanů, podnikání, odcházení do důchodu a přijímání děti v cizích zemích. Tyto činnosti vyžadují získání [...]

Kdo a kde může vydat Apostilu?

8 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo a kde může vydat Apostilu?

První žádání o legalizaci dokumentu apostilou může být pro někoho matoucí, kdo je oprávněn tuto službu vykonávat. Jde o běžnou mylnou představou, že apostilu může vydat právní zástupce, notář nebo matrikář. I když tito jednotlivci mohou [...]

5 dokumentů běžně legalizovaných pro prodej a nákup nemovitosti v zahraničí

6 listopadu, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5 dokumentů běžně legalizovaných pro prodej a nákup nemovitosti v zahraničí

Mnoho lidí sní o tom, že by vlastnilo svůj vlastní zahraniční prázdninový dům, ale nepřemýšlí, jaké dokumenty jsou pro tento proces potřebné. Při nákupu nemovitosti v zahraničí se budete muset prokázat dokladem totožnosti, dokladem o [...]

Vyšší ověřování listin

2 července, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyšší ověřování listin

Určité druhy veřejných listin, které jsou ověřovány nebo osvědčené v členských státech EU jsou osvobozeny od 16.2.2019 od všech forem certifikace (superlegalizace, apostil). Jedná se o země: Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, [...]

Ověřování veřejných listin pro jejich použití v cizině

25 června, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ověřování veřejných listin pro jejich použití v cizině

Je třeba si obstarat potřebný počet kolkových známek Před samotným procesem superlegalizace je třeba si zakoupit požadovaný počet kolkových známek, jako správní poplatek platný na úřadech, který je nutné si zajistit předem. Za verifikování jedné [...]

Způsoby ověření úředních listin v cizině – apostila, soudní překlad a superlegalizace

24 června, 2019|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Způsoby ověření úředních listin v cizině – apostila, soudní překlad a superlegalizace

Pokud se ocitnete v zahraničí a potřebujete předložit veřejné dokumenty, jako je například výpis z rejstříků trestů, vysvědčení nebo rodný list, je třeba mít k dispozici překlad do jazyka cílové země s odpovídajícím ověřením. Je [...]