Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Nacházíte se v situaci, kdy potřebujete předložit úřední listinu vydanou českým orgánem v zahraničí? Potřebujete použít veřejnou listinu (tj. matriční doklad, rozvodový rozsudek apod.) a jímá Vás hrůza, jak správně postupovat při překladu a ověření listiny, aby ji úřad v Kanadě uznal?

Pokud máte dokument, který je třeba použít v Kanadě, rádi bychom Vám nabídli naše služby v oblasti superlegalizace. Superlegalizace je proces ověření razítka nebo podpisu na dokumentu, který se používá v jiném smluvním státě. Naše služby zahrnují získání nezbytných osvědčení od ministerstev, orgánů a ambasád, aby byl váš dokument legální a platný v Kanadě.

Sňatek v Kanadě

Pokud plánujete uzavřít manželství v Kanadě, budete potřebovat superlegalizovat rodný list a potvrzení o občanství.

Přechodný pobyt nebo občanství v Kanadě

Pokud máte zájem o přechodný pobyt nebo občanství v Kanadě, budete potřebovat superlegalizovat více dokumentů, včetně rodného listu, oddacího listu a výpisu z rejstříku trestů.

Studium nebo práce v Kanadě

Pro studium v Kanadě budete muset mít superlegalizovaný váš diplom nebo vysvědčení. Pokud plánujete pracovat v Kanadě, může se stát, že budete potřebovat nejen superlegalizaci, ale také nostrifikaci vašeho diplomu nebo vysvědčení.

Vyšší ověření kanadských veřejných listin:

Cíl: Pro uznání kanadské veřejné listiny v České republice je nezbytné, aby byla správně ověřena (superlegalizována) prostřednictvím legalizační doložky zastupitelského úřadu České republiky, kterou potvrzuje, že listina byla vystavena nebo ověřena oprávněnou osobou nebo úřadem v zahraničí. Superlegalizace cizozemské veřejné listiny zahrnuje ověření pravosti podpisů a razítek na této listině. Superlegalizaci nelze provést bez předchozí legalizace listiny kanadským úřadem ověřujícím listiny pro použití v zahraničí.

Atributy: Kanadská veřejná listina, která byla ověřena kanadským úřadem oprávněným k ověřování dokumentů pro použití v zahraničí (českým zastupitelským úřadem potvrzeno, že listina je legální a byla vydána v souladu s kanadským právem); doklad totožnosti; správní poplatek CAD (poplatek je snížen na polovinu pro registraci matričních událostí u zvláštní matriky v Brně).

Deadline: Doba doručení se liší v závislosti na počtu listin a způsobu doručení, a může se pohybovat od 1 do 7 dnů.

Kanadské předpisy o ověřování vyžadují, aby podepisované listiny takto předkládané byly opatřeny překladem do anglického nebo francouzského jazyka, a to na stejném listě jako případný český text.

Pokud kanadským úřadům není obsah listin zřejmý, vyžadují, aby byl proveden překlad do oficiálního jazyka. Je tedy nezbytné, aby tyto listiny byly opatřeny ověřeným překladem. Stejně tak je pro použití superlegalizovaných zahraničních listin v České republice požadován ověřený překlad do českého jazyka. Zastupitelské úřady ČR mohou na žádost provést ověření těchto překladů za poplatek.

Ověření listiny pro použití v zahraničí může být složitý proces, který vyžaduje platné ověření a „zpracování“ listiny, často s několika etapami a návštěvami různých úřadů. Tento postup může být vyčerpávající a postupovat metodou pokus-omyl může být zdlouhavý. Proto je vhodné předem se seznámit se správným postupem a návazností jednotlivých kroků. Nabízíme rychlou a spolehlivou superlegalizaci dokumentů za přijatelné ceny. Pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat a rádi Vám pomůžeme s vaší poptávkou.

Na co se připravit při vyřizování žádosti o superlegalizaci v cizině?

V případě, že potřebujete superlegalizovat dokumenty z ciziny pro použití v tuzmensku (rodný list, diplom, oddací list), rozhodně se neobejdete bez pomoci odborníku

Kdy zažádat o apostilu a kdy je budete potřebovat superlegalizaci?

V první řadě je potřeba umět rozlišit, kdy postačí apostilace dokumentu a kdy je potřeba řešit superlegalizaci. Apostila vznikla na základě „Úmluvy o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin“ nebo také tzv. Haagské úmluvě v roce 1961 a do její kompetence spadají téměř všechny státy, kromě některých výjimek, u kterých je potřeba obstarat superlegalizaci. Seznam států spadajících do superlegalizace naleznete zde.

Pokud je potřeba řešit superlegalizaci, celý proces se začíná komplikovat. Listinu je potřeba nechat ověřit u několika různých úřadů. Což je velmi časově i finančně náročné.

Správná verze formulářů a stáří superlegalizovaných dokladů

Dalším krokem při vyřízení žádosti o superlegalizaci je stažení a vyplnění formulářů. Na první pohled to nemusí vypadat složitě, ale bez určitých znalostí se neobejdete.

 • V první řadě si ověřte, že obsah formuláře, který si stahujete je aktualizovaný a není zastaralý. Formu a obsah žádosti aktualizuje příslušný úřad v cizině.
 • K jeho vyplnění budete potřebovat znalost cizího jazyka, a především znalosti v právní a odborné terminologii.
 • Dále je potřeba zjistit si stáří dokumentu k vydání superlegalizace.
 • V případě, že byl vydán více než před 3 lety nebo 6 měsíci – záleží na konkrétních příkladech (např. rodný list nebo výpis z rejstříku trestů), pak je nutné zažádat o nový originální dokument.

Připravte se na to, že vyžádání nových originálních dokumentů je velmi zdlouhavý proces a bohužel, tím to zdaleka nekončí.

Federální nebo státní superlegalizace?

Víte, zdali spadá stát, v kterém žádáte o superlegalizaci dokumentu do federace či nikoliv? Mluvíme např. o USA, Brazílii apod. Pokud žádáte o superlegalizaci dokumentu například ve Spojených Státech pak se situace stává obtížnější.  Je potřeba vědět, jestli budete žádat o vydání federální superlegalizace nebo státní. Setkat se s tím můžete například u výpisu z rejstříků trestů, ale také dokumentů jako je rodný list i diplom z VŠ. Variant je více a pokud jsi nejste zcela jisti, raději se poraďte se specialisty.

Kdy budete kromě superlegalizace potřebovat také nostrifikaci?

K tomu, aby mohly být některé dokumenty použity v zahraničí je někdy třeba kromě vyřízení superlegalizace i tzv. nostrifikace – úřední uznání platnosti oprávnění získaného v zahraničí, které se používá při rozhodnutí o platnosti zahraničního vysvědčení.

Nostrifikace se vyžaduje např. u akademických dokumentů, vysvědčení nebo diplomů a dalších listin. Seznam informací týkajících se nostrifikace naleznete zde.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Jak uhradit v cizině poplatek za vydání superlegalizace?

Ani v tomto případě to není zcela jednoduché. Ve většině cizích zemí nelze správní poplatky uhradit bankovním převodem.

Na výběr máte z těchto 3 možností plateb:

 • šekem
 • kolkovou známkou
 • v hotovosti

A vždy v měně daného státu. Tedy v případě, že mluvíme o cizině, pak budete potřebovat při podání žádosti také přiložit kolkové známky v cizí měně nebo šek propojený na bankovní účet v cizině s potřebným zůstatkem v cizí měně.

Další možností je navštívit úřad osobně a zaplatit v hotovosti v cizí měně.

V případě, že si nejste jisti, poraďte se s odborníky. Apostila.cz  za vás zajistí platbu bezpečně a bez zbytečných průtahů a chyb.

Zpáteční doručení superlegalizace přes kurýra nebo poštou?

Jakým způsobem můžete zažádat o zpětné doručení superlegalizace?

Nabízí se dvě varianty:

 • Přiložit k žádosti zpáteční obálku s vyplněnou adresou žadatele a se správnou hodnotou zahraničních poštovních známek.
 • Předplaceným formulářem kurýra na zpáteční adresu žadatele.

Zvolíte-li první možnost, pak je potřeba nakoupit zahraniční poštovní známky v přesné hodnotě a přiložit je do zpáteční nadepsané obálky.

U kurýrních služeb jako je FedEx, DHL, UPS apod. může být proces objednání služby obtížný a časově náročný. Ne všechny kurýrní služby nabízí doručení tam i zpět.

V případě, že nemáte pomocnou ruku v zahraničí doporučujeme si objednat službu doručení přes naše odborníky. Získáte tak jistotu, že vaše žádost bude vyřízena v nejkratší možné době.

Jak dlouho vyřízení superlegalizace trvá a kdy mi bude doručena?

Celá doba vyřízení žádosti o superlegalizace se odvíjí od výše zmíněných kroků a jejich úspěšného dokončení. Celý proces je velmi časově náročný a v případě, že s podáním žádostí nemáte žádné zkušenosti a ani nikoho kdo by vám s obstaráním superlegalizace v zahraničí pomohl, neztrácejte čas ani peníze a obraťte se na nás.

Ti s vámi vše proberou a zajistí rychlý průběh a doručení superlegalizace v nejzazším možném termínu se všemi náležitostmi. Vy se tak můžete věnovat svým záležitostem bez ztráty času i finančních prostředků.

 

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Notáři naší kanceláře

18 srpna, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Notáři naší kanceláře

Nechcete nechat nic náhodě a raději svěříte překlad dokumentů i administrativu zkušeným profesionálům? Pro ušetření vašeho času a peněz jsme sepsali seznam notářů v dosahu 500 metrů od naší kanceláře. Notář - JUDr. Krčma Martin [...]

Co znamená pojem apostilace?

18 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co znamená pojem apostilace?

Apostilace listin vydaných v Belgii, či Holandsku je zjednodušeným legalizaci úkonem, jehož cílem je aby českým úřadům byla zaručena účinnost a uplatňování takových listin v rámci českého právního systému. Apostilou je tedy možné pouze originály [...]

Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

17 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

Osvědčení o uznání rovnoscennosti zahraničního vysvědčení v České republice nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení (nostrifikaci) v České republice vydává příslušný odbor školství, mládeže a sportu na základě ustanovení § 108 a násl. zákona [...]

Jak si opatřit apostilu sám?

2 března, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si opatřit apostilu sám?

Ministerstvo zahraničních věcí Lhůta: Ministerstvo má na provedení apostilace listin 30 dní. Doba na provedení apostilace listin je 30 dní. Plná moc: Není třeba abyste procesu vyřizování apostily zúčastnili osobně. Žádost může za vás podat [...]

Superlegalizace: Otázky a odpovědi

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Superlegalizace: Otázky a odpovědi

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Nacházíte se v situaci, kdy potřebujete předložit úřední listinu vydanou českým orgánem v zahraničí? Pokud se stěhujete do zahraničí nebo plánujete svatbu v [...]

Když je potřeba apostila či superlegalizace dokumentů

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když je potřeba apostila či superlegalizace dokumentů

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Aby vše proběhlo bez komplikací, je důležité mít v pořádku veškeré dokumenty. V mnoha případech se ocitnete v situaci, kdy bude nutné zahraničním [...]

Vyřídíme pro Vás superlegalizaci z tuzemska i ze zahraničí.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc
 • Prices are approximate. To specify more detailed information about the price of your document, contact us.

 • DISCOUNTS

 • Contact us for larger apostilles
 • Price: 0,00 Kč
 • 0,00 Kč

 • TRANSLATION

 • 0,00 Kč