Pokud zahraniční orgán v zahraničí vyžaduje, abyste poskytli legalizovaný veřejný dokument Spojeného království, znamená to, že potřebujete potvrzení vlády Spojeného království vyjádřené podpisem, pečetí nebo razítkem na konkrétním dokumentu, který osvědčuje, že dokument je pravý. Toto je někdy označováno jako apostila.

Jak získat apostilu

Pokud lze dokument legalizovat, můžete za službu apostily zaplatit online. Potřebujete vyplnit ověřovací formulář vyplněný svými informacemi, dokumenty, které potřebujete legalizovat, prázdnou obálku A4 a potvrzení o zaplacení poplatku, které musíte poslat na uvedenou adresu, která se liší v závislosti na tom, jak zasíláte dokumenty a odkud je posíláte. Pokud se chcete vyhnout přijímání vašich ověřených dokumentů kurýrem, měli byste také zahrnout předplacenou obálku velikosti A4.

Legalizační poplatek se liší podle typu dokumentu. Poštovné za vrácení dokumentů kurýrem, pokud neobsahujete předplacenou obálku, se také liší podle cílové destinace.

Jak dlouho to trvá

Váš ověřený dokument obvykle je vyřízený do 48 hodin plus čas odeslání kurýrem nebo poštou. Pokud dojde k zpoždění od běžné doby odezvy, obdržíte e-mail s oznámením zpoždění. Podniky, které potřebují legalizované dokumenty, mají možnost se zaregistrovat k legalizační prémiové službě.

Kam poslat svou žádost

Adresy na zasláni dokumentu na apostilaci a superlegalizaci se mění a nejlepší je využít služby odborníku a oni zašlou dokumenty za Vás.

apostille uk

 

Platební metody

Pro volbu platební možnosti, jako je poštovní poukázka ve Velké Británii, bankovní směnka nebo obchodní šek, nebo platba online nebo pokud máte potíže s placením, využijte služby odborníku a pošlete e-mail na naši adresu nebo nás kontaktujte https://www.apostila.cz/kontakt/

Apostila a superlegalizace v Anglii – kontaktní informace

Webová stránka: https://www.apostila.cz/kontakt/
Mobil: 03700 00 22 44
Otevírací hodiny: Pondělí až Pátek, od 9.00 dopoledne do 17.00 hodin odpoledne
Zjistěte více o poplatcích za volání

Více informací o apostile ve Velké Británii na místní webová stránce:

Velká Británie