První žádání o legalizaci dokumentu apostilou může být pro někoho matoucí, kdo je oprávněn tuto službu vykonávat. Jde o běžnou mylnou představou, že apostilu může vydat právní zástupce, notář nebo matrikář. I když tito jednotlivci mohou tvrdit, že jsou schopni tak učinit, může to být zavádějící.

Podle podmínek Haagské úmluvy o apostile je apostila v každé zemi vydána příslušným orgánem v příslušné zemi. Ve většině případů to bude ministerstvo zahraničních věcí v této zemi

Příslušným orgánem ve Velké Británii je úřad pro zahraniční věci a společenství. Vlastní bezpečnou databázi zákonných signatářů a pečetí, která se používá k ověřování dokumentů. Jakmile je pečeť nebo podpis na dokumentu ověřen, bude vydán apostil, který to potvrdí.

Úplný seznam příslušných orgánu pro každou zemi naleznete zde.

V roce 2011 britský úřad pro zahraniční věci a společenství uzavřel své pulty pro širokou veřejnost. To znamená, že dokumenty lze ve většině případů předkládat pouze poštou. Určité společnosti registrované u FCO však mají právo předkládat dokumenty osobně.

Nezávislé společnosti

Jako jeden z předních poskytovatelů služeb ve Velké Británii jsme registrováni u FCO. To nám umožňuje každý den předkládat dokumenty FCO osobně, což ve velké většině případů umožňuje rychlou dobu zpracování – v průměru 1-2 pracovní dny. Ve Velké Británii existuje několik podobných nezávislých poskytovatelů služeb, kteří jsou také registrování u FCO, jako jsme my.

Pokud poskytovatel služeb cituje déle než 1-2 pracovní dny k legalizování vašich dokumentů apostilou, je pravděpodobné, že váš dokument jednoduše zasílají do FCO a zpět. To by nutně nepředstavovalo cenu, kterou požadují, protože by to mohl udělat každý za podstatně menší poplatek, pokud by jednal přímo s FCO sám.

Pokud potřebujete rychlou a spolehlivou službu apostila, pak jsme tu pro vás. Jednoduše nám zašlete pouze dokument s vyplněným objednávkovým formulářem. Celý proces zpracováme od začátku do konce a dokumenty vám za pár dní vrátíme, vše bude v pořádku. Kontaktujte nás ještě dnes a objednejte si apostilu.