Jako svatební plánovač jistě víte, že na podrobnostech záleží; a my s vámi souhlasíme. Mít cílovou svatbu je magické. Od jemných písečných pláží v Karibiku po dokonalé vinařství v Itálii, víte, jak splnit sny vašeho klienta.

Nejen, že pomáháte stresující nevěstě naplánovat svatbu o které snila od dětství, ale také zajišťujete dopravu, ubytování a další.

A také fakt, že při svatebním obřadu v zahraničí je zapotřebí mnohem více papírování. Některé dokumenty, které mohou být vyžadovány, jsou:

Tento seznam není úplný a může se měnit v závislosti na cílové zemi. Ověřte si, prosím, s ambasádou nebo konzulátem, abyste přesně určili, jaké dokumenty jsou třeba.

Pouhý dokument mít nestačí; Aby byla svatba legální, musí být apostilována nebo ověřena (v závislosti na zemi určení). Možná budete také potřebovat překlady dokumentů, pokud úředním jazykem cílové země není angličtina.

Kromě správných dokumentů, mnoho zemí vyžaduje, aby tato dokumentace byla předložena místní vládě několik dní před obřadem; to lze provést osobně nebo třetí stranou. Při rozhovoru s ambasádou nezapomeňte ověřit stanovené časové rámce.

Zajímavé požadavky různých zemí

Pro každou zemi platí různá pravidla. Nejlepší je kontaktovat velvyslanectví, abyste se ujistili, že dodržujete jeho zákony a svatba je legální.

Zde jsou některá zajímavá pravidla pro různé země:

  • V Anguille musí být na obřadu nejméně 2 svědci
  • V Belize musí manželé nejprve tři dny bydlet a až čtvrtý den mohou požádat o manželský průkaz
  • V Mexiku musí mít manželé před svatbou krevní testy provedené v Mexiku
  • Nový Zéland, Irsko a Francie uznávají manželství stejného pohlaví
  • V Itálii musí být všechny požadované dokumenty předloženy svatební síni a „Prohlášení o úmyslu oženit se“ se koná 2-3 dny před svatbou
  • V Austrálii musí pár vyplnit a vrátit formulář „Oznámení o zamýšleném sňatku“ australskému úředníkovi jako svědkovi nejméně 31 dní před slavností
  • V Indonésii musí všechny páry prohlásit náboženství (agnosticismus a ateismus nejsou uznány)

Ve většině zemí budou muset manželé při registraci do manželského průkazu předložit cestovní pasy a zpáteční letenky; ujištění, že mají veškerou dokumentaci, usnadní postup při udělování licencí. Nejlepší je mít více dokumentů, než je třeba – namísto toho, aby byl dvojici odepřen jejich manželský průkaz z důvodu, že nemá jednu požadovanou položku.

Pojďme navázat spolupráci

Při jednání s nevěstou v kombinaci s cílovou svatbou máte rozhodně plné ruce. Nechte firmu Apostila s.r.o. zpracovat apostilování/autentifikaci dokumentů. Jakmile shromáždíte všechny potřebné dokumenty pro konkrétní zemi, můžeme udělat zbytek.

Známe všechny nezbytné kroky pro rychlé a snadné apostilování/autentifikaci státních a federálních dokumentů. Nabízíme také ověřené překlady a expresní služby, pokud jste ve skluzu.

Rádi bychom se vámi domluvili a navázali s vámi pracovní vztah jako váš svatební plánovač. Kontaktujte nás s případnými dotazy. Pokud jste připraveni a potřebujete dokumenty apostilovat/autentifikovat, klikněte sem  a vyplňte objednávkový formulář.