Ve státě Maine apostily vydává úřad Matthewa Dunlapa, státního tajemníka Maine, prostřednictvím divize korporací, voleb a komisí.

Dokumenty předložené k apostile musí splňovat následující pokyny:

  • Dokumenty musí být vydávány v Maine a musí mít podpis státních tajemníků, notářů, Dedimus Justices a krajských nebo ústavních úředníků. Podpis a kvalifikace úředníků a notářů jsou vedeny v kanceláři ministra zahraničí v Augustě.
  • Notářské doklady musí obsahovat podpis a razítko notářského úřadu a datum notářského ověření. U každého dokumentu ověřeného notářským úřadem mohou být vydána zvláštní potvrzení.
  • Rodné, manželské, úmrtní listy a další důležité záznamy musí v Maine vydávat státní, soudní nebo obecní úředníci. Stejné pokyny platí pro rozvodové rozhodnutí. Ujistěte se, že máte poslední kopii vydanou příslušným soudem.
  • Pro akademické záznamy, diplomy a přepisy vydané univerzitami v Maine, jako je University of New England, University of Maine, Colby College a další, potřebujete notářsky ověřené kopie vašich školních záznamů vydané tajemníkem školy.

Kopie dokumentů lze získat od krajského úředníka kterékoli z šestnácti krajů Maine:

Androscoggin, Aroostook, Cumberland, Franklin, Hancock, Kennebec, Knox, Lincoln, Oxford, Penobscot, Piscataquis, Sagadahoc, Somerset, Waldo, Washington and York.