Cizí úřady vyžadují pro přijetí a následné vyřízení vaší žádosti superlegalizaci dokumentů. Pomůžeme vám s vyřízením superlegalizace dokumentů pro sňatek, občanství apod.

Co je superlegalizace dokumentů

Máte-li dokument, který je potřeba pro vyřízení v UAE, Spojené arabské emiráty, například listiny pro studium či práci, vyřízení přechodného pobytu, získání občanství, nebo stvrzení sňatku, je potřeba tyto dokumenty superlegalizovat. Superlegalizace je zjednodušeně řečeno legalizace. Tento úkon dává potřebným dokumentům právní doložku, která prokazuje ověření razítka a podpisu v jiném smluvním státě, a to prostřednictvím nalepení superlegalizačních osvědčení. Tato osvědčení jsou vytištěné a oražené doložky příslušným superlegalizačním orgánem.

Kolik je potřeba vyřízení superlegalizačních doložek?

Zatímco u apostilace stačí pouze jedno potvrzení, u superlegalizace je potřeba vyřízení ke každému dokumentu alespoň dvě, ale někdy i čtyři superlegalizační doložky nebo osvědčení od více ministerstev, ambasád, nebo jiného příslušného orgánu. Každá superlegalizace má jiné postupy.

Sňatek v Spojených arabských emirátech, UAE

Plánujete svatbu v Spojených arabských emirátech, UAE? Potom potřebujete pro právoplatný a státem uznaný sňatek superlegalizaci vašeho rodného listu a potvrzení o občanství.

Studium a práce v Spojených arabských emirátech, UAE

Studovat v dalekých Spojených arabských emirátech, UAE a sbírání zkušeností tamní kultury a života, je snem každého z nás. Dopřejte si krátkodobé nebo dlouhodobé studium nebo práci v zahraničí. K tomu bude potřeba vyřízení superlegalizace vašeho diplomu a vysvědčení.

Přechodný pobyt a občanství

Pro vyřízení přechodného pobytu nebo občanství v Spojených arabských emirátech, UAE, je potřeba superlegalizace rodného listu, oddacího listu a výpis z rejstříku trestů.

Jak vyřídit superlegalizaci dokumentů

Vyřízení superlegalizace na úřadech Spojených arabských emirátů, UAE je velmi složitý proces, při kterém může vzniknout mnoho skrytých rizik. Obraťte se na naše profesionály, kteří vám se superlegalizací všech dokumentů pomohou. S vyřízením superlegalizace máme bohaté zkušenosti, proto garantujeme rychlé a bezproblémové vyřízení.

Kdy je potřeba vyřízení superlegalizace a kdy stačí apostila?

Než se vydáte cestou k vyřízení všech potřebných dokumentů, je nutné zjistit si, kdy postačí apostilace dokumentu a kdy už je potřeba řešit superlegalizaci. Apostila vznikla na základě „Úmluvy o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin“ nebo také tzv. Haagské úmluvě v roce 1961 a do její kompetence spadají téměř všechny státy, kromě některých výjimek, u kterých je potřeba obstarat superlegalizaci. Pro vyřízení superlegalizace už je situace komplikovanější. Listinu je potřeba nechat ověřit u několika různých úřadů. Což je velmi časově i finančně náročné.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Výběr formulářů pro superlegalizaci dokladů

Nejdříve při vyřízení superlegalizace dokumentů je nutné, vybrat vhodný formulář. Na první pohled může situace vypadat jednoduše, ale i úřady Spojených arabských emirátů, UAE pravidelně mění vzhled a obsah formulářů. Proto doporučujeme použít ten nejaktuálnější. Formu a obsah žádosti aktualizuje příslušný úřad v cizině.

Pro správné vyplnění formuláře se neobejdete bez znalosti cizího jazyka a to včetně znalosti v právní a odborné terminologii.

Dále je potřeba zjistit si stáří dokumentu k vydání superlegalizace. Pokud máte k dispozici dokument vydaný před 3 lety nebo 6 měsíci – záleží na konkrétních příkladech, například rodný list nebo výpis z rejstříku trestů, pak je nutné zažádat o nový originální dokument.

Co je federální superlegalizace a státní superlegalizace

Nejdříve si ověřte, zda je stát, ve kterém žádáte superlegalizaci dokumentu, ve federaci nebo nikoliv. Pokud žádáte o superlegalizaci dokumentů v Spojených arabských emirátech, UAE, pak je situace v tomto ohledu komplikovanější. Je potřeba vědět, zda stačí federální superlegalizace nebo státní (jeden z emirátů). S těmito úkony se můžete setkat například u výpisu z rejstříků trestů, ale také dokumentů, jako je rodný list i diplom z vysoké školy apod. Variant je více, a pokud si nejste zcela jisti, raději se poraďte se specialisty, kteří mají s vyřízením těchto dokumentů zkušenosti a ušetří vám nejen čas, ale také velké finanční náklady.

Víc

Máte zájem o apostilu, superlegalizaci, nostrifikaci, překlad?

Neváhejte a kontaktujte nás odesláním formuláře
Víc

Kdy je potřeba k superlegalizaci také nostrifikace?

Pro použití příslušných dokumentů v zahraničí, je nutné také někdy vyřídit nostrifikaci. Toto osvědčení vychází z úředního uznání platnosti oprávnění získaného v zahraničí, které se používá při rozhodnutí o platnosti zahraničního vysvědčení.

Nostrifikace se vyžaduje u akademických dokumentů, vysvědčení nebo diplomů a dalších listin.

Jak se v cizině platí za superlegalizaci a notifikaci dokumentů?

V cizích zemích nemusí správní orgány přijímat platební karty ani platbu bankovním převodem. Některé úřady vyžadují úhradu superlegalizace úředních dokumentů nebo jejich notifikaci platbou hotově, šekem nebo kolkem v příslušné hodnotě. V tomto případě je nutné, mít u sebe hotovost v příslušné měně státu. Odborníci z Apostila.cz, vám pomohou vyřídit superlegalizaci dokumentů a notifikaci snadno, rychle, levně a bez starostí.

Jak si nechat poslat superlegalizaci zpět do České republiky?

Pro zaslání superlegalizace dokumentů zpět do České republiky, je možné použít poštu nebo kurýrní službu. Stačí přiložit zpáteční obálku s vyplněnými korespondenčními údaji a také vyplnění správné hodnoty zahraničních poštovních známek.

Druhá varianta je předplacení formuláře kurýra na zpáteční adresu žadatele. Pro bezpečné a rychlé doručení vašich dokumentů, doporučujeme použít jednu z kurýrních služeb: FedEx, DHL, UPS apod.

Jak dlouho trvá vyřízení superlegalizace dokumentů?

Doba od vyřízení žádosti superlegalizace dokumentů trvá poměrně dlouhou dobu a odvíjí se především od správně vykonaných, výše uvedených úkolů a jejich úspěšného dokončení. Celý proces se může komplikovat právě při nesprávném vyplnění formuláře, nebo doložení starých dokumentů. Pokud nemáte dostatečné znalosti v daném jazyce, doporučujeme vám, obrátit se na naše odborníky. Ti za vás vyřídí všechny kroky, pro bezproblémové vyřízení superlegalizace dokumentů.

Notáři při naší kanceláře

18 srpna, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Notáři při naší kanceláře

Pro ušetření vašeho času a peněz jsme sepsali seznam notářů v dosahu 500 metrů od naší kanceláře. Notář - JUDr. Krčma Martin Klimentská 1246/1 - Praha 1 110 00 Tel. 222 318 864 Tel. 222 [...]

Co znamená pojem apostilace?

18 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co znamená pojem apostilace?

Apostilace listin vydaných v Belgii, či Holandsku je zjednodušeným legalizaci úkonem, jehož cílem je aby českým úřadům byla zaručena účinnost a uplatňování takových listin v rámci českého právního systému. Apostilou je tedy možné pouze originály [...]

Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

17 června, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uznání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných školami v zahraničí

Osvědčení o uznání rovnoscennosti zahraničního vysvědčení v České republice nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení (nostrifikaci) v České republice vydává příslušný odbor školství, mládeže a sportu na základě ustanovení § 108 a násl. zákona [...]

Jak si vybavit apostilu sám?

2 března, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si vybavit apostilu sám?

Ministerstvo zahraničních věcí Lhůta: Ministerstvo má na provedení apostilace listin 30 dní. Doba na provedení apostilace listin je 30 dní. Plná moc: Není třeba abyste procesu vyřizování apostily zúčastnili osobně. Žádost může za vás podat [...]

Superlegalizace: Otázky a odpovědi

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Superlegalizace: Otázky a odpovědi

Co Vás čeká a nemine, pokud se chystáte ověřit důležité listiny superlegalizáciou? V následujícím článku Vám přineseme odpovědi na nejčastější otázky týkající se vyššího ověřování listin. Jaké dokumenty se superlegalizovat? Superlegalizace se vyžaduje při bezpočtu [...]

Co obsahuje superlegalizace a kde ji vybavit?

5 února, 2020|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co obsahuje superlegalizace a kde ji vybavit?

Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Aby vše proběhlo bez komplikací, je důležité mít v pořádku veškeré dokumenty. V mnoha případech se ocitnete v situaci, kdy bude nutné zahraničním [...]

Apostil EN

  • Prices are approximate. To specify more detailed information about the price of your document, contact us.

  • DISCOUNTS

  • Contact us for larger apostilles
  • Price: 0,00 Kč
  • 0,00 Kč

  • TRANSLATION

  • 0,00 Kč