Když cestujete do Austrálie z Velké Británie, nemusíte myslet na to, že budete muset mít ověřenou dokumentaci, ale mohou nastat situace, kdy je to skutečně nutné. Pokud například potřebujete mít dokumenty ověřené k provedení v Evropě, možná vás zajímá, kam se můžete obrátit. Ve skutečnosti můžete použít australskou notářskou veřejnost.

Australská notářská veřejnost je zástupcem vlády a může pomoci ověřit podpisy a ověřit totožnost. Tento notář bude muset zkontrolovat vaši totožnost a být svědkem podpisu důležitých dokumentů. Je třeba zajistit, aby lidé byli tím, kdo tvrdí, že jsou, z důvodu, aby dokumenty byly legální a platné. Jako důkaz, že jej zkontrolovali, přidají k dokumentu razítko nebo pečeť.

Avšak pro dokumenty, které jsou vyžadovány z mezinárodních důvodů, a které by mohly zahrnovat například pracovní víza nebo oddací listy nebo dokumenty požadované k založení společnosti, může být místo toho požadován apostil.

Apostil je podobný notáři, ale jeho známka je platná v každé zemi, která patří k Haagské úmluvě z roku 1961 (včetně Velké Británie, USA a Austrálie).

Tento proces není tak namáhavý, jak si myslíte. Vzhledem k tomu, že apostil je schopen tyto důležité dokumenty ověřit, je tento proces zjednodušený – stačí si domluvit schůzku s jednou osobou, nikoli s mnoha. To vše lze provést na jednom místě a konzulát již nemusí být zapojen. Australská vláda zaznamená podrobnosti o jakémkoli vydaném razítku apostily, aby mohl být proces v případě potřeby ještě rychlejší.

I když je proces získání razítka apostily mnohem rychlejší, než tomu bylo před vytvořením pravidel Haagské úmluvy, může to být časově náročné. To je důvod, proč je dobré mluvit s lidmi, jako jsme my, profesionálové, kteří za vás mohou zařídit jakékoli služby apostily, ať už je to cokoliv. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat co nejdříve, abychom vám mohli pomoci.